-A +A

Chłopskie Jadło otwiera pierwszą restaurację w Bydgoszczy

Wersja do wydruku

Sieć Chłopskie Jadło otworzyła nową restaurację w Bydgoszczy. Jest to pierwszy lokal tej popularnej marki restauracyjnej zarówno w tym mieście, jak i w całym województwie kujawsko-pomorskim. Restauracja znajduje się w samym sercu Starego Miasta przy ul. Mostowej 3. Prowadzona jest w modelu operatorskim.

- Kuchnia polska niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, a przy tym coraz częściej zyskuje spore uznanie wśród osób z zagranicy. Cieszy fakt, że teraz tych tradycyjnych potraw w lżejszej odsłonie będzie można spróbować w klimatycznych wnętrzach pierwszej restauracji Chłopskie Jadło w Bydgoszczy. Najnowszy lokal to już druga restauracja tej marki uruchomiona w tym roku. Chcemy oczywiście dalej rozwijać tę sieć, więc na gastronomicznej mapie Polski już wkrótce pojawiać się będą kolejne lokale pod szyldem Chłopskiego Jadła – zapowiada Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Chłopskie Jadło.

 

Nowo otwarte Chłopskie Jadło w Bydgoszczy to restauracja dwupoziomowa, która łącznie zajmuje powierzchnię 357 mkw. Ciepłą i przytulną atmosferę lokalu tworzą ceglane ściany i belki na suficie, a uroku całości dodatkowo dodają wymurowany biały piec oraz ręcznie malowany drewniany bar. W tak klimatycznym wnętrzu znajduje się 19 stolików, przy których przygotowano łącznie 76 miejsc siedzących. Ponadto w okresie letnim przy restauracji działa ogródek, gdzie zasiąść może ponad 20 gości.

 

W menu restauracji znajdują się soczyste mięsa, w tym steki, dania z ryb, zupy, sałaty czy przystawki, a także szeroka oferta pierogów z pieca. Na gości czekają również sezonowe nowości, które wprowadzane są cyklicznie do oferty – aktualnie dostępna jest propozycja pod hasłem: „Przepis na jesień”. Lokal czynny jest od poniedziałku do soboty od 12.00 do 22.00 oraz w niedziele między 12.00 a 21.00.