-A +A

Sfinks otworzył restaurację w Bełchatowie

Printer-friendly version

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, otworzyła restaurację w Bełchatowie. Nowy lokal działa pod marką Sphinx i jest prowadzony przez franczyzobiorcę. To pierwsza restauracja sieci w tym mieście i zarazem 92. w całej Polsce.

Bełchatowski Sphinx znajduje się w centrum miasta – przy ul. 19 Stycznia 1. Nowo otwarty lokal ma powierzchnię około 160 m2. Przygotowano w nim miejsca dla ponad 60 gości.

 

- Mamy nadzieję, że najnowszy Sphinx zdobędzie dużą popularność wśród mieszkańców Bełchatowa i okolic, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych restauracji z tego regionu. Bełchatowskiego Sphinxa uruchomił bowiem franczyzobiorca, który nieco ponad rok wcześniej otworzył Sphinxa w Zgierzu. Sukces zgierskiej restauracji stanowi przykład na to, że ten koncept sprawdza się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale i w mniejszych, liczących kilkadziesiąt tysięcy osób, miastach. W takich lokalizacjach zazwyczaj oferta gastronomiczna jest relatywnie niewielka, mimo zapotrzebowania ze strony lokalnej społeczności. Zamierzamy wykorzystać ten potencjał – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes spółki Sfinks Polska.

 

Sphinx w Bełchatowie działa od soboty, tj. 14 września. Restauracja jest czynna we wszystkie dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku działa w godzinach od 12:00 do 22:00, a w sobotę i niedzielę od 12:00 do 23:00.