Wersja do wydruku Send by email Wersja w formacie PDF
-A +A

Management Board

Sylwester Cacek
prezes zarządu

Od sierpnia 2011 r. prezes Sfinks Polska. Na czele zarządu spółki stoi po raz drugi. Poprzednio stanowisko prezesa zarządu w Sfinksie piastował w okresie od czerwca 2009 r. do kwietnia 2010 r., po czym przeszedł do rady nadzorczej spółki. Zanim zaangażował się zarządczo i kapitałowo w Sfinks Polska, przez wiele lat współtworzył i zarządzał w randze prezesa grupą kapitałową Dominet, w ramach której poprzez franczyzę rozwijany był ogólnopolski Dominet Bank. W 2007 r. Dominet SA, a wraz z nim Dominet Bank, zostały z sukcesem sprzedane międzynarodowej grupie Fortis. W swojej karierze Sylwester Cacek zasiadał także w radach nadzorczych spółek takich jak Dominet Bank SA, Impel SA. Sylwester Cacek jest mniejszościowym współwłaścicielem klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź SA. Aktywnie działa także jako inwestor kapitałowy – poza Sfinksem posiada znaczący pakiet akcji w kanadyjskiej firmie biotechnologicznej Helix BioPharma. Sylwester Cacek ukończył Polską Międzynarodową Szkołę Zarządzania. Studiował także na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Dorota Cacek
wiceprezes zarządu

W zarządzie Sfinks Polska zasiada od sierpnia 2011 r. W okresie ostatnich kilku lat aktywnie działała jako inwestor kapitałowy. Od początku lat 90-tych związana z sektorem finansów i bankowości. W 1993 roku objęła funkcję wiceprezesa Zarządu Dominet SA. Od 2002 roku zaangażowana była w proces jego budowy i przekształcania w ogólnopolski Dominet Bank. Jako wiceprezes zarządu banku w latach 2002-2007 odpowiadała za politykę personalną, komunikację wewnętrzną oraz relacje z mediami. Nadzorowała także rozwój sieci placówek terenowych i działania marketingowe. W latach 2002-2007 była wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Dolnośląskiej Szkoły Bankowej. W 2009 roku weszła do rady nadzorczej spółki Redan, gdzie do lutego 2012 r. pełniła funkcję wiceprzewodniczącej. W latach 2010-2011 zasiadała w radzie nadzorczej RTS Widzew Łódź SA, również w roli wiceprzewodniczącej. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne szkolenia z zakresu bankowości i marketingu w USA.

Sławomir Pawłowski
wiceprezes zarządu

Posiada wieloletnie doświadczenie biznesowe w zarządzaniu różnymi obszarami oraz zespołami ludzkimi. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych pracował w Centrali Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia i Transportu Miejskiej Gospodarki Mieszkaniowej m. in. na stanowisku Dyrektora ds. Technicznych i Dyrektora ds. Eksploatacji. W latach 1995 - 1997 pracował w Dominet S.A. – spółce zajmującej się pośrednictwem finansowym – na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju. Następnie, od roku 1997 do 2008 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Dominet S.A., gdzie nadzorował obszar współpracy z partnerami i kontrahentami oraz rozwój produktów ubezpieczeniowych oferowanych w sieci sprzedaży. Ponadto, posiada bogate doświadczenie w branży sportowej. Pełnił m.in. funkcję dyrektora ds. sportu w MAWI Sp. z o.o. Z wykształcenia jest nauczycielem. Ukończył także wiele kursów specjalistycznych, m.in. z zakresu sprzedaży i zarządzania przedsiębiorstwem.