-A +A

Bogdan Bruczko prezesem Shanghai Express

Wersja do wydruku

Bogdan Bruczko objął stanowisko prezesa zarządu w należącej do Sfinks Polska spółce Shanghai Express, w ramach której prowadzona jest sieć WOOK. Tym samym Bogdan Bruczko zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa zarządu Sfinks Polska. W zarządzie Sfinksa pozostają Sylwester Cacek w funkcji prezesa zarządu oraz Dorota Cacek i Sławomir Pawłowski w funkcji wiceprezesów zarządu.

- Bardzo dziękuję Bogdanowi Bruczko za dotychczasową współpracę w zarządzie Sfinks Polska. Wspierał spółkę przez 5 lat, w okresie wielu zmian. Obecnie zależy nam, by skoncentrował się na sieci WOOK, w której w zeszłym roku rozpoczęliśmy proces zmian. Liczymy, że jego doświadczenie i zaangażowanie będą miały istotny wpływ na rozwój tej marki w kolejnych latach – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

 

Bogdan Bruczko – prezes zarządu Shanghai Express Sp. z o.o., wcześniej – od 2010 roku – pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w tej spółce. W latach 2009-2014 był wiceprezesem zarządu Sfinks Polska. Zanim rozpoczął karierę w Sfinksie był związany z bankowością. W latach 2000-2009 pracował w Dominet SA oraz w Dominet Banku, gdzie od 2006 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu. Odpowiadał za Pion Kredytów, Pion Operacji, w tym za obsługę klienta i zarządzanie jakością w sieci placówek. Nadzorował także realizację celów sprzedażowych, w tym zajmował się rozbudowywaniem działalności banku o pośrednictwo kredytowe. Wcześniej pełnił m. in. funkcje dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego i zastępcy dyrektora w Departamencie Windykacji. Ukończył Finanse i Bankowość na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.