-A +A

Dwie nowe restauracje ruszyły w czerwcu

Wersja do wydruku

Sfinks Polska otworzyła pełnowymiarowego Sphinksa w Gdańsku oraz restaurację Sphinx Express w Wałbrzychu. Dzięki nowym otwarciom sieć zarządzana przez Sfinks Polska będzie liczyła w sumie 112 restauracji, w tym cztery w formacie express.

Gdański Sphinx, będący siódmą restauracją tej sieci w Trójmieście, został otwarty 21 czerwca w Centrum Handlowym Alfa. Jest to jedyna restauracja w tej galerii. Nowy Sphinx to pełnowymiarowy lokal z obsługą kelnerską, zajmuje powierzchnię 185 metrów kw., a także część przestrzeni food courtu.

 

Z kolei wałbrzyski express ruszył 24 czerwca i jest pierwszym lokalem pod marką Sphinx w tym mieście. Restauracja zlokalizowana na terenie tzw. food courtu Galerii Victoria zajmuje 75 m. kw. W jej menu znajdują się propozycje przygotowane na bazie karty dań tradycyjnych restauracji Sphinx.

 

- Dzięki otwarciom w Wałbrzychu i Gdańsku, liczba restauracji uruchomionych w tym roku przez Sfinks Polska wzrosła do dziesięciu. Równocześnie prowadzimy prace inwestycyjne dotyczące kolejnych otwarć - zarówno nowych Sphinksów, jak i restauracji sieci WOOK. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozwijamy też sieć expressów. Restauracje w formacie express na razie są lokalami własnymi, ponieważ spółce potrzebnych było kilka punktów funkcjonujących jako lokalizacje testowe. Po trzech miesiącach od wprowadzenia nowego konceptu odnotowujemy coraz większe zainteresowanie ze strony osób, które chciałyby zostać naszymi partnerami franczyzowymi w ramach tego konceptu. Wkrótce spółka będzie gotowa do przekazywania pierwszych tego rodzaju lokali we franczyzę – komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska.

 

Lokale pod marką Sphinx Express, oprócz Wałbrzycha, działają także w Mikołowie, Gliwicach i Tarnowie. Są to restauracje pozycjonowane w segmencie fast casual dining. Expressy charakteryzuje brak obsługi kelnerskiej oraz oferta zawierająca szybkie i smaczne posiłki do zjedzenia na miejscu lub na wynos.

Dwie nowe restauracje ruszyły w czerwcu