-A +A

Nowa restauracja Sphinx przy Kruczej w Warszawie

Wersja do wydruku

W stolicy otwarto nową restaurację sieci Sphinx, należącej do spółki Sfinks Polska. Lokal mieści się w Śródmieściu przy ulicy Kruczej 16/22 i jest prowadzony w modelu franczyzowym. Jest to już osiemnasta restauracja w Warszawie działająca pod szyldem Sphinx.

Nowo powstała restauracja Sphinx zajmuje powierzchnię 160 mkw. Przy lokalu przez cały rok będzie działać 70-cio metrowy, zadaszony ogródek. Do dyspozycji gości przygotowano ponad 100 miejsc przy blisko 40 stolikach. Nowoczesne wnętrza restauracji Sphinx zdobią orientalne akcenty jak kolorowe kilimy na ścianach czy charakterystyczne dla sieci lampy z oryginalnych tykw.

 

- Najnowsza restauracja Sphinx położona jest w samym centrum Warszawy, w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji. Elementy przedwojennej zabudowy przeplatają się tu z nowoczesną architekturą, tworząc ciekawy, wielkomiejski klimat. W bliskim sąsiedztwie mieszczą się dziś ambasady, urzędy, biura, a także budynki mieszkalne. Jako restauracja na różne okazje Sphinx świetnie wpisze się więc w charakter tej ulicy, zapewniając miejsce zarówno na biznesowy lunch w środku dnia, jak i spotkania w gronie rodziny czy przyjaciół – mówi Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

 

Sphinx oferuje dania kuchni bliskowschodniej i międzynarodowej. Szczególną pozycję w menu restauracji zajmuje kultowa Shoarma®, czyli mięso w orientalnych przyprawach podawane z sosem i dodatkami. W lokalu serwowane są też steki, zupy, przekąski, dania fit i vege oraz desery, a dla dzieci przygotowano Kids Menu. Klienci mogą korzystać też z bezpłatnej aplikacji Aperitif. Jej posiadacze są informowani na bieżąco o aktualnych ofertach, a także zniżkach i promocjach, np. na wybrane dania, napoje czy zestawy lunchowe.

 

Restauracja jest otwarta od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00 – 23:00, a w piątki i soboty od 10:00 do 24:00.