-A +A

Nowości na zimę w restauracjach Chłopskie Jadło

Wersja do wydruku

Restauracje Chłopskie Jadło, sieć zarządzana przez Sfinks Polska, wprowadzają nową wkładkę do menu „Szef Kuchni Poleca” z propozycjami kulinarnymi na zimę. Pojawiły się w niej cztery potrawy m.in zupełnie nowa pieczeń z karkówki, zupa gulaszowa, ziemniaczanka z pieca oraz napoje. Zimowa oferta obowiązuje we wszystkich lokalach Chłopskie Jadło do 4 kwietnia br.

- Z myślą o naszych klientach na zimę przygotowaliśmy wkładkę pełną rozgrzewających smaków. Z przyjemnością zapraszamy chociażby na aromatyczną zupę gulaszową serwowaną z podpłomykami czy na  soczystą pieczeń z karkówki w sosie piwno-miodowym. Jestem pewna, że nasze kulinarne propozycje doskonale sprawdzą się na zimowe dni, nawet tak mroźne, jak te, którymi przywitał nas Nowy Rok – mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Chłopskie Jadło.

 

Z nowej wkładki Chłopskiego Jadła klienci mogą zamówić zupę gulaszową z wołowiną i warzywami, podawaną z podpłomykami i kwaśną śmietaną. Na gości czekają też ziemniaczane łódeczki, wypełnione śledziem w śmietanie, serwowane z dodatkiem ogórka kiszonego, a także soczysta karkówka pieczona w piwie, podawana z sosem piwno-miodowym, kaszą gryczaną i pieczonymi warzywami. Szef kuchni Chłopskiego Jadła na zimę poleca również ziemniaczankę z pieca, czyli plastry ziemniaka przełożone złocistym boczkiem i cebulą, zapiekane z serem góralskim i ziołami, serwowane z surówką z białej kapusty i sosem czosnkowo- ogórkowym. Obok dań we wkładce pojawiły się grzane piwo z dodatkiem imbiru, cytryny i miodu, a także grzane wino z pomarańczą i goździkami.