-A +A

Restauracje Sphinx z nową ofertą śniadaniową

Wersja do wydruku

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska, wprowadza do oferty nowe menu śniadaniowe. W rezultacie w ofercie znajduje się osiem zupełnie nowych dań skomponowanych w zestaw z wodą oraz kawą, herbatą lub sokiem do wyboru. Oferta zawiera zarówno lekkie, słodkie, jak i bardziej konkretne propozycje, np. jogurt z owocami i płatkami kukurydzianymi,  wieloziarnisty croissant z mozzarellą lub łososiem, klasyczne pancakes, grillowane kiełbaski z plastrami bekonu. Menu śniadaniowe jest dostępne w większości lokali Sphinx codziennie od otwarcia restauracji do godz. 12:00.

- Wraz ze zmieniającymi się trendami społecznymi coraz więcej osób jada śniadania poza domem. Dlatego też obecne menu wzbogacamy o nową ofertę śniadań. Nasza poranna karta dań to mała rewolucja w ofercie restauracji Sphinx. Menu śniadaniowe zawiera teraz osiem zestawów uwzględniających różne preferencje śniadaniowe - od dań lekkich po bardziej konkretne propozycje. Śniadanie z nami to pomysł na urozmaicony posiłek w miłej atmosferze, który z pewnością doda pozytywnej energii na resztę dnia – mówi Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska.

 

Klienci restauracji Sphinx, w których dostępna jest oferta śniadań, mogą wybierać zestawy z porannej karty dań każdego dnia do godz. 12:00. To oznacza, że w tym czasie będą wydawane dania śniadaniowe, a menu główne wraz z grillowymi nowościami stanie się dostępne od południa.

 

Dla gości którzy mają ochotę na lekkie śniadanie Sphinx przygotował „Flower Power”, czyli dwie bułeczki z farszem szpinakowo-serowym lub jajeczno-bekonowym, podawane z sałatką wegetariańską skropioną dressingiem jogurtowo-ziołowym i sosem. Są też dwa zestawy ze świeżo wypiekanym wieloziarnistym croissantem - z mozzarellą i warzywami podawany z mieszanką sałat przyprawionych dressingiem miodowo-cytrynowym lub w wersji z łososiem, warzywami, kremowym serkiem i sosem tzatziki.

 

Lekką propozycją jest również „Radość o poranku” czyli jogurt naturalny z mieszanką orientalnych owoców, z płatkami kukurydzianymi oraz cząstkami świeżej pomarańczy. Można też zdecydować się na „Sweet Pita”, czyli dobrze znane klientom restauracji Sphinx wypiekane na miejscu bułki pita serwowane po raz pierwszy w wersji z migdałami lub cynamonem, podawane z konfiturą wiśniową, jogurtem naturalnym i cząstkami świeżych pomarańczy. Z kolei w zestawie „American Pancakes” klienci otrzymają 5 klasycznych pancakes, czyli amerykańskich naleśników, podawanych z cząstkami świeżej pomarańczy oraz z syropem klonowym lub miodem.

 

W śniadaniowym menu Sphinx znajdują się też dwie bardziej konkretne propozycje. Zestaw „Best Morning” to grillowane plastry bekonu, grillowane kiełbaski, sałatka wegetariańska, bułka pita, masło oraz sos. Natomiast w propozycji „New York, New York” do tych wszystkich składników są serwowane placuszki rösti z kremowym serkiem.

 

Wszystkie zestawy zawierają w cenie dwa napoje – szklankę wody oraz do wyboru kawę, herbatę lub sok. Pieczywo do nowych zestawów śniadaniowych jest świeżo wypiekane w restauracjach. Ceny zestawów w ramach oferty śniadaniowej rozpoczynają się już od 9,95 zł.