-A +A

Ruszył nowy SPHINX w Gliwicach

Wersja do wydruku

Gastronomiczna sieć SPHINX ma nowy lokal na Śląsku. To restauracja w Gliwicach działająca w kompleksie biurowo-handlowym przy ul. Piwnej 10. Najnowszy SPHINX jest prowadzony przez franczyzobiorcę.

Sieć restauracji casual dining kojarzona przede wszystkim z jej flagowym daniem, Shoarmą®, wróciła do Gliwic po kilkuletniej przerwie. Restauracja powstała przy głównej drodze dojazdowej do tego miasta, w zbudowanym rok temu kompleksie DL Prime. W najnowszym lokalu przygotowano 130 miejsc dla gości, a kolejnych 48 miejsc znajdzie się w ogródku letnim. Wnętrze urządzone jest w charakterystycznym dla sieci SPHINX stylu z kolorowymi lampami z tykw i innymi orientalnymi detalami dekoracyjnymi. Z myślą o gościach odwiedzających restaurację z dziećmi przygotowano strefę zabaw. Są też podwyższane krzesełka i specjalna zastawa, na której serwowane są dania z Kids Menu.
 

- Restauracje SPHINX są obecne w Katowicach i Czeladzi, ale zależało nam także na ponownym pojawieniu się w Gliwicach jako dużej i ważnej części aglomeracji śląskiej. Gliwicki SPHINX jest w dogodnej lokalizacji, w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w nowoczesnym kompleksie budynków biurowych i mam nadzieję, że szybko znajdzie stałych bywalców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej najnowszej restauracji – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć SPHINX.  
 

W menu restauracji, oprócz różnych rodzajów Shoarmy®, są także steki i inne mięsa, ryby, a także dania wegetariańskie i roślinne, inspirowane kuchnia bliskowschodnią. Gliwicki SPHINX ma również ofertę śniadań, lunchów i deserów. Goście korzystający z aplikacji Aperitif mają dostęp do różnego rodzaju zniżek i ofert specjalnych. Restauracja przy ul. Piwnej jest czynna od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godzinach 10:00-22:00, a w piątki i soboty w godzinach: 10:00-22:30.