-A +A

Sfinks w indeksie sWIG80

Wersja do wydruku

Sfinks Polska – spółka zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło – wejdzie do sWIG80. Decyzją Giełdy Papierów Wartościowych włączenie Sfinksa do indeksu nastąpi w wyniku kwartalnej korekty list uczestników, która będzie miała miejsce po sesji 20 grudnia 2013 r.

- Sfinks wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku kapitałowym. Dotyczy to zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Świadczą o tym między innymi obroty naszymi akcjami. Cieszy fakt, że Sfinks po latach przerwy wraca do świadomości inwestorów jako spółka z potencjałem inwestycyjnym. Kurs obecnie nie oddaje naszej sytuacji fundamentalnej, a dodatkowo spółka wykazuje skokową poprawę na wielu polach. Widać to na naszych wynikach, które poprawiamy z okresu na okres. Choćby III kwartał tego roku zakończyliśmy zyskiem netto, a wynik netto za 9 miesięcy zanotował poprawę o 84%. Wciąż prowadzimy działania, by Sfinks się rozwijał, a przede wszystkim, by był spółką rentowną, co jest dla nas priorytetem – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

 

Po 9 miesiącach 2013 r. grupa Sfinks Polska osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 130,90 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 2,4%. W tym okresie zanotowała także większy niż rok wcześniej zysk operacyjny – na poziomie 2,62 mln zł oraz poprawiła wynik netto o 7,65 mln zł, czyli o 84% r/r, w rezultacie po 9 miesiącach br. wyniósł on (-)1,47 mln zł. Na tle całego roku 2013 szczególnie dobry był III kwartał, w którym wypracowano skonsolidowany zysk netto w wysokości 722 tys. zł, co stanowi poprawę w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o 1,66 mln zł. Pozytywne wyniki Sfinksa to zasługa głównie systematycznie rosnącej rentowności sieci restauracji oraz działań prosprzedażowych realizowanych w 2013 r.