-A +A

Sfinks z Fabryką Pizzy w Kołobrzegu

Wersja do wydruku

W Kołobrzegu ruszył lokal Fabryki Pizzy należący do Sfinks Polska, właściciela sieci Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki i WOOK. Nowo powstała restauracja serwująca dania kuchni włoskiej znajduje się na ostatnim piętrze galerii Hosso przy Placu Ratuszowym 3. Jest to pierwszy lokal działający pod szyldem Fabryki Pizzy w tym mieście. Restauracja jest prowadzona w modelu operatorskim.

Nowa Fabryka Pizzy w Kołobrzegu dysponuje łącznie blisko 150 mkw. powierzchni. Restauracja została podzielona na dwie sale, w których może zasiąść przeszło 40 gości. Przynależą do niej również dwa duże tarasy, skąd rozciąga się widok na panoramę miasta. W sezonie letnim pomieszczą one ponad 50 osób. Lokal jest przyjazny rodzinom z dziećmi – z myślą o najmłodszych restaurację wyposażono w krzesełka do karmienia, co więcej, na dzieci czeka tu również kolorowy kącik zabaw. Wnętrze Fabryki Pizzy pokrywają ceglane ściany udekorowane drewnianymi elementami jak wałki do ciasta czy deski. Dopełnieniem wystroju są kolorowe krzesła i lampy tworzące swobodny klimat tego miejsca.

 

- W galerii handlowej Hosso w Kołobrzegu jesteśmy już obecni z restauracją Sphinx, w której serwujemy dania kuchni bliskowschodniej i międzynarodowej. Teraz naprzeciwko otworzyliśmy nasz kolejny lokal - Fabrykę Pizzy, proponując mieszkańcom Kołobrzegu również włoskie specjały. Oprócz smacznej kuchni w nowej restauracji klienci do dyspozycji mają dwa tarasy, z których mogą podziwiać panoramę miasta. To sprawia, że jest to jedyne takie miejsce w centrum Kołobrzegu. Mamy nadzieję, że połączenie włoskich smaków z atmosferą Fabryki Pizzy sprawi, że lokal będzie chętnie odwiedzany zarówno przez samych mieszkańców, jak i turystów – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

 

W Fabryce Pizzy serwowane są dania kuchni włoskiej, także w wersji light czy wegetariańskiej. W menu oprócz pizzy, podawanej również na razowym cieście, znajdują się różnego rodzaju makarony, gnocchi czy risotto. Charakterystycznym daniem Fabryki Pizzy są bombery, czyli gorące buły pizzowe z różnymi dodatkami.

 

Restauracja działa od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00-21:00, w niedziele od 12:00 do 20:00. W lokalu wkrótce dostępna będzie też usługa delivery.