-A +A

Sphinx rozpoczyna współpracę z Cukiernią Sowa

Wersja do wydruku

Marka Sphinx nawiązała współpracę z Cukiernią Sowa. W rezultacie desery tej renomowanej marki cukierniczej od sierpnia będą serwowane w restauracjach sieci w całej Polsce. Wśród sygnowanych logo Cukiernia Sowa nowości coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy serników, jak i słodkości na bazie jabłek czy czekoladowych biszkoptów.

- W restauracjach Sphinx duży nacisk kładziemy na jakość. Dlatego cieszy fakt, że do grona partnerów sieci dołącza renomowany partner z ugruntowaną pozycją na polskim rynku. Szczególnie że mamy ze sobą wiele wspólnego. Podobnie jak w przypadku Sphinx, Cukiernia Sowa to rodzima marka, za którą stoi wieloletnie doświadczenie. Klientom w całym kraju zapewnia najwyższą jakość – wyroby oparte na najlepszych recepturach i wysokiej klasy składnikach – zauważa Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, do której należy Sphinx. - Wprowadzone w ramach naszej współpracy słodkości uzupełniają szeroką ofertę deserów serwowanych w restauracjach Sphinx i bardzo dobrze sprawdzą się na rożne okazje wizyt, w tym na spotkania towarzyskie przy ciastku i filiżance kawy - dodaje Mateusz Cacek.

 

Cukiernia Sowa to polska, rodzinna firma, z ponad 75-letnią tradycją. W swojej ofercie ma różnorodne wyroby wykonywane ze starannością przez mistrzów cukiernictwa. Posiada lokale zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie promuje ręczne rzemiosło cukiernicze. W ramach współpracy z Cukiernią Sowa w menu sieci Sphinx pojawi się jabłecznik deserowy, czyli mus jabłkowy z dużymi kawałkami jabłek zapieczony w kruchym cieście. Klienci restauracji zamówią też biszkopt o smaku czekoladowym przekładany nadzieniem ciasteczkowym i musem czekoladowym serwowany pod nazwą Naked Cake Mini oraz sernik z wiśniami podawany na kakaowym spodzie z kruszonką i cukrem pudrem.