-A +A

SPHINX z drugą restauracją w Rzeszowie

Wersja do wydruku

Sieć SPHINX powiększyła się o nową restaurację w stolicy Podkarpacia. Lokal działa przy al. Majora Wacława Kopisto 8a, w miejscu, gdzie wcześniej była inna restauracja, i jest prowadzony przez franczyzobiorców. Dla sieci, której znakiem rozpoznawczym jest Shoarma®, to kolejne tego typu otwarcie w Polsce. Coraz częściej zgłaszają się też restauratorzy, którzy chcą zmienić szyld na SPHINX Restauracje. Według dotychczasowych danych takie przekształcenie skutkowało zwiększeniem obrotów nawet o 185%.

Najnowszy rzeszowski SPHINX ma powierzchnię ponad 300 m kw. i może ugościć blisko 140 klientów. Jego wnętrze to charakterystyczne dla tej sieci elementy wystroju, jak kolorowe lampy z tykw czy obrazy z orientalnym motywem. Naturalnego uroku nowo otwartej restauracji nadają rośliny – zwisające bujnie pod sufitem z tykwami, tworzące tzw. tykwandole, lub dzielące przestrzeń na strefy donice z roślinami. Lokal wyróżnia się specjalnie zaaranżowaną strefą śniadań oraz ma oddzielną salę na spotkania biznesowe lub uroczystości rodzinne. Wkrótce w restauracji goście będą się mogli delektować się również stekami sezonowanymi na sucho w specjalnych lodówkach, wyeksponowanych na sali. Oprócz tego rzeszowski SPHINX przy al. Kopisto, jako jedna z niewielu restauracji tej sieci w Polsce, przygotował miejsce na koncerty i występy artystów.

 

Nowa restauracja jest także otwarta na przyjęcie rodzin z dziećmi. Urządzono tu przytulną strefę zabaw. Poza tym restauracja dysponuje podwyższanymi krzesełkami dla dzieci z atestem, a dania dla najmłodszych można zamówić z przygotowanego specjalnie dla nich Kids Menu.

 

- Rzeszów to duże i prężnie rozwijające się miasto z atrakcjami turystycznymi, a jednocześnie regionalne centrum biznesowe i akademickie. Bardzo się więc cieszymy, że możemy zaprosić naszych gości do kolejnej restauracji SPHINX w tym mieście. Franczyzobiorcy uruchamiający lokal przy al. Kopisto wykazali się dużym zapałem i energią, a efekt ich pracy jest dla nas potwierdzeniem, że można w tak krótkim czasie otworzyć piękną restaurację. Wierzę, że nowy rzeszowski SPHINX szybko znajdzie grono swoich stałych gości, gorąco zachęcam do odwiedzenia tej restauracji – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu Sfinks Polska, spółki do której należy sieć SPHINX.

 

Do szybkiego uruchomienia restauracji przyczynił się fakt, że wcześniej w tym miejscu była prowadzona działalność gastronomiczna. To przełożyło się też na niższe koszty przygotowania lokalu przez franczyzobiorcę, a jednocześnie skróci czas zwrotu tych wydatków. Sfinks Polska, właściciel sieci SPHINX, jest cały czas otwarty na zgłoszenia osób z Rzeszowa, Podkarpacia i innych regionów Polski, w tym indywidualnie działających restauratorów, którzy chcieliby dołączyć do sieci i zacząć działać pod jednym z szyldów Sfinks Polska – SPHINX, The Burgers by SPHINX czy SPHINX Coctail Bar. Firma ma bowiem duże plany rozwojowe i tylko w tym roku, w ramach już przygotowywanych lokali, oprócz Rzeszowa, nowe restauracje pojawią się jeszcze w Poznaniu i podpoznańskich Komornikach, w Jarocinie, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu czy w okolicach Warszawy.