-A +A

Sphinx z nową ofertą dla dzieci

Wersja do wydruku

Sphinx, sieć restauracji należąca do Sfinks Polska, wprowadziła nowe menu dla dzieci. Oprócz sprawdzonych dań jak „Shoaremka” czy „Chrupiące kurczaczki” pojawiły się w nim racuchy na słodko i makaron penne z sosem pomidorowym. Dania główne są podawane z sokiem pomarańczowym lub jabłkowym. Nowością w dziecięcym menu jest też szeroki wybór warzyw – siedem rodzajów świeżych lub gotowanych jarzyn. Sphinx wprowadził również specjalną zastawę dla najmłodszych – trójdzielne talerzyki i kolorowe miseczki. Ponadto do zup i zestawów dodawana jest zabawka, a podkładki pod talerze dzieci są jednocześnie kolorowanką. Oprócz tego z początkiem czerwca we wszystkich restauracjach Sphinx dotychczasowe krzesełka dziecięce zostaną wymienione na nowy model przystosowany do użytku w przestrzeni publicznej.

- Jeszcze nie tak dawno rodzice, a zwłaszcza mamy spędzały wolny czas z małymi dziećmi głównie w domu lub pobliżu, a teraz coraz chętniej szukają sposobności, by spotkać się ze znajomymi czy po prostu sprawić swoim pociechom radość wspólnym wyjściem. Z przeprowadzonych przez nas badań wiemy, że ta grupa gości jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o jakość oferty i obsługi. Sądzimy, że dzięki wprowadzonym zmianom przekonamy dzieci i rodziców, że restauracje Sphinx to miejsce gdzie dzieci będą czuć się wyjątkowymi gośćmi – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

 

Nowe Kids Menu ma format zbliżony do dziecięcej książeczki i zawiera zdjęcia dań, by najmłodsi mieli możliwość dokonania samodzielnego wyboru.

 

W karcie są dwie zupy - pomidorowa i rosół z makaronem. Pozostałe propozycje to „Racuchy słodziuchy” (placuszki z bitą śmietaną, konfiturą lub sosem czekoladowym), „Shoaremka” (opiekane mięso z piersi kurczaka serwowane z dodatkami), O’le Pomidore (makaron penne z sosem pomidorowym), „Chrupiące kurczaczki” (kawałki kurczaka w panierce podawane z dodatkami) i Pizza Bambino (łagodna pizza z sosem pomidorowym, szynką i ananasem). Do każdego dania głównego dzieci mogą wybrać sok – pomarańczowy lub jabłkowy. Rodzice mogą też zamówić dla dziecka porcję świeżych lub gotowanych warzyw takich jak ogórek zielony, cząstki pomidora, marchewka do chrupania, marchewka z jabłkiem, ogórek w śmietanie, gotowane brokuły lub mieszanka gotowanych brokułów, kalafiora i marchewki. Z kolei na deser dla Sphinx proponuje „Słodką pychotkę”, czyli dwie gałki lodów z bitą śmietaną, rurkami, żelkami oraz polewą.

 

Menu dziecięce jest dostępne we wszystkich restauracjach Sphinx.

Sphinx Kids menu