-A +A

„Nowości ze smakiem” w restauracjach Sphinx

Wersja do wydruku

Sieć restauracji Sphinx wprowadza do oferty „Nowości ze smakiem” inspirowane przyprawami, ziołami oraz produktami różnych kuchni świata. Nowości są prezentowane w formie wkładek do menu. Aktualna propozycja sześciu nowych dań została przygotowana na bazie składników charakterystycznych dla kuchni Ameryki Północnej. W ofercie znalazły się chili con carne, żeberka whiskey-BBQ, chili stek, krem z kukurydzy czy quesadilla w wersji dla wegetarian. W nowej odsłonie została zaprezentowana również shoarma - „Mexico”, wpisująca się w temat przewodni wkładki. Najnowsza oferta jest dostępna we wszystkich restauracjach Sphinx do 25 kwietnia br.

- Inspiracją do stworzenia nowości prezentowanych w formie wkładek do menu restauracji Sphinx były przyprawy i zioła z różnych stron świata. Wpływają one nie tylko na smak dań, ale niejednokrotnie korzystnie oddziałują też na zdrowie. W naszej najnowszej wkładce, czerpiącej ze składników typowych dla kuchni Ameryki Północnej, jak chili, papryka, fasola, kukurydza i pomidory, proponujemy klientom zarówno dania bardziej pikantne, jak i te łagodne, ale każde o wyjątkowym smaku podkreślonym właśnie przyprawami. Serdecznie zapraszamy do spróbowania naszych najnowszych propozycji - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

 

W menu nawiązującym do kuchni Ameryki Północnej nie mogło zabraknąć pikantnego chili con carne - tradycyjnego dania meksykańskiego na bazie wołowiny duszonej z pomidorami, fasolą, papryką i cebulą, które podawane jest z chipsem z tortilli i kwaśną śmietaną. Do jej przyrządzenia stosuje się charakterystyczny w smaku kmin rzymski powszechnie używany w kuchni meksykańskiej, ale też arabskiej i indyjskiej. Wśród „Nowości ze smakiem” znalazła się również lekko pikantna drobiowa lub wieprzowa Shoarma „Mexico”, która w odróżnieniu od kultowej wersji zapieczona jest serem z papryką, pieczarkami oraz czerwoną fasolą, cebulą i sosem chili. W opcji dla wegetarian w nowej wkładce proponowana jest quesadilla, czyli łagodnie zapiekane tortille z serem, cukinią, papryką i ostrym sosem, podawane z salsą pomidorową lub jednym z kultowych sosów do wyboru. Dostępna jest też wersja z delikatną Shoarmą. Klienci mogą również zamówić łagodne grillowane żeberka wieprzowe w marynacie na bazie whiskey „Jack Daniel’s” i sosu BBQ, podawane z sałatką colesław oraz kolbami kukurydzy. Oferowany jest też lekko pikantny „Chili stek” z rostbefu serwowany z surówką meksykańską i pieczonymi ćwiartkami ziemniaka. Co więcej wśród „Nowości ze smakiem” znalazła się lekko pikantna zupa krem z kukurydzy, podawana z chrupiącymi paskami tortilli. Najnowszą wkładkę dopełniają dwa rodzaje napojów - orzeźwiające połączenie Pepsi z limonką i miętą oraz piwo Redd’s podkręcone smakiem gruszki i chili.

„Nowości ze smakiem” w restauracjach Sphinx